Image

 

 

 

Cisza klasztoru nie jest pusta.

Przepełnia ją obecność Tego,

Który Jest i który nieustannie pragnie

przyciągnąć nas BLIŻEJ Siebie…

 

    W Karmelu pod wezwaniem Słowa Bożego i Świętych Aniołów w Suchej Hucie powstała właśnie płyta „Bliżej” - zrodziła się w sercu mniszki karmelitanki bosej z klasztoru, który jest  nowym ogniskiem kontemplacji. Pan Bóg umieścił je w niewielkiej wiosce na pograniczu dwóch diecezji – gdańskiej i pelplińskiej. Stąd płyta jest „cegiełką” – dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę klasztoru. Płyta jest już dostępna w sklepie internetowym Galilea, prowadzonym przez Fundację Barnaby z Archidiecezji Gdańskiej. Improwizacje fortepianowe s. Estery można nabyć w dwóch formach – w postaci  materialnej płyty CD pod adresem: https://galilea-sklep.pl/blizej-plyta-cd, a także w postaci plików mp3 pod adresem https://galilea-sklep.pl/blizej-pliki-mp3.

    Muzyka jest zapisem karmelitańskiej drogi ku Bogu, światu i sobie… Jest odpowiedzią na Słowo Boże, ale rozumiane szeroko – jako Biblia, stworzenie, drugi człowiek…. Jest próbą snucia opowieści za pomocą języka uczuć… Opowieści o bardzo prostej, karmelitańskiej codzienności, w przepięknym, wiejskim zaciszu z mgłą i przelotnymi deszczami…Ale jest ona również próbą spotkania  - te fortepianowe improwizacje mogą otworzyć serce na poruszenie, mogą być jak delikatne pukanie do drzwi, aby wyjść na spotkanie życia, które zawsze pozostaje tajemnicą oraz Tego, z którego ono się rodzi i który poprzez wszystko pragnie nas spotykać.

 

- Można poznać tylko te rzeczy, które się oswoi - powiedział lis. - Ludzie nie mają czasu na poznawanie czegokolwiek. Kupują gotowe rzeczy w sklepach. Ponieważ jednak nie istnieją sklepy z przyjaciółmi, ludzie nie mają już przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!

- Jak to zrobić? - spytał Mały Książę.

-Trzeba okazać wiele cierpliwości - odparł lis. - Na początek usiądziesz w pewnej odległości ode mnie, o tak, na trawie. Będę na ciebie popatrywał kątem oka, a ty nie będziesz nic mówił. Język jest źródłem nieporozumień. Ale każdego dnia będziesz mógł usiąść trochę BLIŻEJ...

 

"Mały Książę" Saint – Exupery

error: Zawartość została zabezpieczona. Dziękujemy za zrozumienie