Cisza klasztoru nie jest pusta. Przepełnia ją obecność Tego, Który Jest i który nieustannie pragnie przyciągnąć nas BLIŻEJ Siebie…

W Karmelu pod wezwaniem Słowa Bożego i Świętych Aniołów w Suchej Hucie powstała właśnie płyta „Bliżej” - zrodziła się w sercu mniszki karmelitanki bosej z klasztoru, który jest  nowym ogniskiem kontemplacji. Pan Bóg umieścił je w niewielkiej wiosce na pograniczu dwóch diecezji – gdańskiej i pelplińskiej. Stąd płyta jest „cegiełką” – dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę klasztoru. Płyta jest już dostępna w sklepie internetowym Galilea, prowadzonym przez Fundację Barnaby z Archidiecezji Gdańskiej. Improwizacje fortepianowe s. Estery można nabyć w dwóch formach – w postaci  materialnej płyty CD pod adresem: https://galilea-sklep.pl/blizej-plyta-cd, a także w postaci plików mp3 pod adresem https://galilea-sklep.pl/blizej-pliki-mp3.

Muzyka jest zapisem karmelitańskiej drogi ku Bogu, światu i sobie… Jest odpowiedzią na Słowo Boże, ale rozumiane szeroko – jako Biblia, stworzenie, drugi człowiek…. Jest próbą snucia opowieści za pomocą języka uczuć… Opowieści o bardzo prostej, karmelitańskiej codzienności, w przepięknym, wiejskim zaciszu z mgłą i przelotnymi deszczami…Ale jest ona również próbą spotkania  - te fortepianowe improwizacje mogą otworzyć serce na poruszenie, mogą być jak delikatne pukanie do drzwi, aby wyjść na spotkanie życia, które zawsze pozostaje tajemnicą oraz Tego, z którego ono się rodzi i który poprzez wszystko pragnie nas spotykać.

error: Zawartość została zabezpieczona. Dziękujemy za zrozumienie