Relacja ze spotkania w Salonie Świętych

W niedzielę 5.02.2023 r. w warszawskim Carmelitanum przy klasztorze oo. Karmelitów na Solcu, miało miejsce spotkanie, poświęcone świętym małżonkom - Zeli i Ludwikowi Martin, rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 
Przyjaźń ze Świętymi może nas inspirować, pociągać, by żyć z Bogiem w bliskiej relacji w naszej codzienności. To spotkanie było więc sięgnięciem do życia tak pięknej rodziny, przyjrzeniem się jak miłość obojga ludzi oraz siła w codziennej, trudnej i niejednokrotnie bolesnej pracy zawodowej oraz wychowawczej, swoje źródło czerpała z miłości Boga.
Głosu Zeli i Ludwikowi Martin udzielili aktorzy - Ilona i Paweł Janyst, a piękną, dynamiczną i nastrojową muzykę, która pozwoliła głębiej przeżyć spotkanie, zapewnili pan Jacek Małachowski grający na akordeonie i pani Agnieszka Rogowiecka grająca na flecie.
Image
Image
 
 
We wstępie słuchaczka Carmelitanum Agnieszka Witkowska, podzieliła się refleksją, która zrodziła się po wyborze tekstów z książek: „Korespondencji Rodzinnej” oraz książki „Powołani do świętości”.
Wielu współczesnym kobietom, łączącym prace zawodową z obowiązkami domowymi i wychowaniem dzieci, Zelia może stać się bardzo bliska. Mogą odnaleźć w jej podejściu do życia podobieństwa, małe drogowskazy, które pokazują, jak łączyć codzienne sprawy z głębokim życiem modlitwą, sakramentami, miłością bliźniego oraz wielką wiarą i ufnością w Opatrzność Bożą.

 

 

 

 

Po przyjrzeniu się życiu tej pary małżeńskiej mogliśmy odkryć na nowo sens naszego prostego życia, obudzić nadzieję, że zwykle obowiązki, praca, zajmowanie się domem, budowanie relacji z bliskimi, wykonywane z miłością, są prostą drogą realizacji pragnienia świętości.
Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni do recepcji Carmelitanum na prosty poczęstunek składający się z ciemnego chleba, miodu i śmietany. Rozmowy z aktorami oraz nawiązywanie wzajemnych relacji ubogaciło to wyjątkowe kulturalne wydarzenie.
Image
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.
error: Zawartość została zabezpieczona. Dziękujemy za zrozumienie