Relacja ze spotkania w Salonie Świętych

W niedzielę 5.02.2023 r. w warszawskim Carmelitanum przy klasztorze oo. Karmelitów na Solcu, miało miejsce spotkanie, poświęcone świętym małżonkom - Zeli i Ludwikowi Martin, rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 
Przyjaźń ze Świętymi może nas inspirować, pociągać, by żyć z Bogiem w bliskiej relacji w naszej codzienności. To spotkanie było więc sięgnięciem do życia tak pięknej rodziny, przyjrzeniem się jak miłość obojga ludzi oraz siła w codziennej, trudnej i niejednokrotnie bolesnej pracy zawodowej oraz wychowawczej, swoje źródło czerpała z miłości Boga.
Głosu Zeli i Ludwikowi Martin udzielili aktorzy - Ilona i Paweł Janyst, a piękną, dynamiczną i nastrojową muzykę, która pozwoliła głębiej przeżyć spotkanie, zapewnili pan Jacek Małachowski grający na akordeonie i pani Agnieszka Rogowiecka grająca na flecie.
Image
Image
 
 
We wstępie słuchaczka Carmelitanum Agnieszka Witkowska, podzieliła się refleksją, która zrodziła się po wyborze tekstów z książek: „Korespondencji Rodzinnej” oraz książki „Powołani do świętości”.
Wielu współczesnym kobietom, łączącym prace zawodową z obowiązkami domowymi i wychowaniem dzieci, Zelia może stać się bardzo bliska. Mogą odnaleźć w jej podejściu do życia podobieństwa, małe drogowskazy, które pokazują, jak łączyć codzienne sprawy z głębokim życiem modlitwą, sakramentami, miłością bliźniego oraz wielką wiarą i ufnością w Opatrzność Bożą.

 

 

 

 

Po przyjrzeniu się życiu tej pary małżeńskiej mogliśmy odkryć na nowo sens naszego prostego życia, obudzić nadzieję, że zwykle obowiązki, praca, zajmowanie się domem, budowanie relacji z bliskimi, wykonywane z miłością, są prostą drogą realizacji pragnienia świętości.
Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni do recepcji Carmelitanum na prosty poczęstunek składający się z ciemnego chleba, miodu i śmietany. Rozmowy z aktorami oraz nawiązywanie wzajemnych relacji ubogaciło to wyjątkowe kulturalne wydarzenie.
Image
error: Zawartość została zabezpieczona. Dziękujemy za zrozumienie