W życiu gościmy na różnych salonach. Spotykamy na nich różne bogactwo architektoniczne zapisane w pieknych budowlach, bogactwo smaku zawarte w wyszukanych potrawach. Ale bogactwo najwyższej próby zawarte jest w ludziach, których możemy na tych salonach spotkać.

Karmelici Bosi na Solcu w Warszawie mają niepowtarzalny zaszczyt zaprosic Państwa do salonu Świętych, gdzie poznamy bliżej sylwetki i myśli dwóch wybitnych Polaków: Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II. Premiera pierwszego z ośmiu spotkań z cyklu Wielcy Polacy w historii i sztuce już w najbliższą sobotę 8 maja o godz. 19:00 na naszym kanale na YouTube. W trakcie tego odcinka poznamy myśli i postawę Kard. Wyszyńskiego wobec bohaterów Powstania Styczniowego.

Wystąpią: o. Wojciech Ciak OCD, Marcin Kwaśny, Artur Bocheński, Anna Jamrozek oraz Katarzyna Wójcik.

"Postać Kardynała Wyszyńskiego mnie zaskoczyła. Kiedy przystępowałem do redagowania tekstów do spotkań o Prymasie Tysiąclecia nie przypuszczałem, że będę je redagował z rodzącym się z każdą chwilą podziwem dla każdego człowieka. Silna osobowość, głębia ducha i bohaterska wręcz niezłomność zainspirowały mnie do życia na zupełnie innym poziomie" (Artur Bocheński).

Projekt sfinansowany ze środków PZU.

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.
error: Zawartość została zabezpieczona. Dziękujemy za zrozumienie